21/03/2017

A zase to klimakterium!

Víte jak, ten přechod není nikdy jednoduchý. Pro ženy ani pro muže. A ruku na srdce, kdo z nás by se bez všem těch klimakterií klidně obešel?

Začíná to vždycky stejně. Na jaře i na podzim. Jen s tím rozdílem, že na přechod se zimy do jara se těší více lidí než na proměnu podzimu na zimu. Ne že bych měla neutuchající potřebu vysmívat se ženám, které jsou v přechodu (taky mě to, chtě nechtě, jednou čeká, takže cynismus stranou), ale mezi příchodem nového ročního období a klimakteriem nacházím pár shodných jevů.
Co mají tedy ty dva, zdánlivě nesouvisející, přechody společného?
  • -Návaly horka - jak se venku dělá horko, často zjistíme, že jsme to přehnaly s oblečením, a tak se velmi snadno stane to, že si někde odkládáme zimní bundu, po níž máme propocený svetr. A pak se musíme ovívat prvním časopisem, který je v dosahu, a pečlivě u toho oddychujeme
  • -Psychické potíže - vstát ráno z postele a vidět ty kupy mračen za oknem, během pobytu v práci být provokován slunečními paprsky, a cestou z práce zmoknout až do morku kostí, to velmi snadno naštve i silnější povahy. Zkrátka aprílové počasí s sebou přináší riziko návalů vzteku, sklíčenosti i pocitů bezmoci. A ještě hrozí, že si večer budete chtít dát panáka na uklidnění.
  • -Problémy se spaním - Jak tak ty průměrné denní teploty rostou, jsme celí natěšení na víkend, až se budeme moct pořádně provětrat, a tak často nemůžeme radostí dospat. A když naopak teploty rapidně klesají a přijdou velké bouře, s radostí si dáme šálek uklidňujícího čaje, a tak si v důsledku i dopřejeme pár hodin odpočinku navíc.
  • -Celková zmatenost - ten blb, co vymyslel změnu času, měl opravdu podivný smysl pro humor. Jinak se nedovedu vysvětlit, jak je možné, že by měl někdo radost z toho, že je kdekdo zmatený, netuší, že má vstávat o hodinu dřív a večer je zase zmatený z toho, že prošvihnul zprávy v televizi. A když mu pak někdo vysvětluje, kterým směrem má posunout ručičku na hodinkách, téměř padá do mdlob.

Tak krásné jaro!

16/03/2017

Nejbožejší suchý šampon? Ten od Alverde!


Musím na úvod podotknout, že co používám na mytí vlasů mýdlo od Šivy, pokožka se mi mastí mnohem méně. Za prvé se mi pokožka hodila celkově do pohody a za druhé jsou vlasy po mýdle hezky objemné a neplihnou. Pleť se mi ale mastí pořád stejně (plus tancuju), takže vlasy kolem obličeje mívám den po mytí už trochu mastné, což nevypadá moc hezky. Tím pádem se bez suchého šamponu neobejdu. Klasická Amica je ale příšerná, dělá na vlasech nepříjemný povlak, takový tuhý, a taky je nehezky zmatní. Suché šampony ve spreji mě pak neoslovily vůbec. Ségra teda používá Battiste a je spokojená, ale já si k nim prostě cestu nenašla.


K tomuhle Alverde jsem se dostala úplnou náhodou. Nějak jsme se k tématu suchých šamponů dostaly v práci s kolegyní, a ona mi právě doporučila Alverde. A od té doby bych si na vlasy nedala nic jiného.

Suchý šampon Alverde má menší balení, 25 gramové, ale vydrží hodně dlouho.  Snadno se s ním manipuluje, vypadne ho přesně tolik, kolik zrovna chcete. Je hodně jemnoučký, neulpívá na vlasech ani nedráždí pokožku. Byla jsem dost překvapená, jak je účinný. Vlasy vypadají jako čerstvě umyté, nejsou zatížené, a jako bonus krásně voní. Ta vůně je taková lehká, svěží, ve složení píšou o meduňce a citronu. 

Suchý šampon Alverde mohu jen doporučit. Zatím nej suchý šampon, co jsem kdy měla. Cena se pohybuje myslím kolem 80 korun, což je pro peněženku příjemné. :)