25/03/2017

Navia: Tuhý šampon maca

Dnes se podíváme na zoubek sympatické slovenské značce, která, mimo jiné, nabízí také krásné tuhé šampony, které nejen božsky voní, ale hlavně neobsahují ani kokosový sulfát (sodium coco sulfate), který dokáže na citlivější pokožce nadělat paseku. Věřte mi, vím, o čem mluvím ...

Moje vlasy i pokožka hlavy jsou extrémně vybíravá dvojka. Hned tak něco jim nesedne. Naštěstí, nebo bohužel? Když jde o výběr kosmetických produktů, jednoznačně platí varianta n. 2.

Většina přírodních tekutých i tuhých šamponů (neboli šampuků) obsahuje sodium coco sulfate. Což je tenzid, který je sice pro přírodní kosmetiku povolený, ale vzhledem k tomu, že se vyrábí stejným postupem jako SLS či SLES (klasické sulfáty v konvenčních šamponech), na citlivé pokožce dokáže nadělat nepěknou paseku.


Krabička má moc hezký, střídmý design.

A přesně tohle byl i můj případ. Několik tekutých šamponů mi způsobilo lupy a pokožka se mastila tak, že jsem do dvou dnů vypadala jak politá olejem. V případě šampuků to nebylo o moc lepší. Naivně jsem si na Fleru zapomněla přečíst složení (jak je to o té kovářově kobyle?). A když se pokaždé nejdéle po druhém umytí objevilo úporné svědění, které mi nedalo spát, zkontrolovala jsem složení. No a co myslíte? Byl tam!

Další verze v podobě vlasového mýdla (mýdlo, které obsahuje vyšší podíl olejů než klasické mýdlo a je obohacené o hedvábí apod.) sice vyhovovala mé pokožce, ale vzhledem k nižšímu pH se mi krepatily vlasy. Kyselé oplachy mi bohužel nesedí a tuhý kondicionér na to sám o sobě nestačí.


Tuhý šampon je ještě opatřený krásnou peřinkou z hedvábného papíru.

Naštěstí zasáhla ruka osudu (jasně, jasně) a ukázala mi prstem na značku Navia, což je sympatická slovenská firma, kterou seženete např. na bioneeds. Její tuhé šampony neobsahují žádné argerivní mycí látky, umělé parfemace, parabeny, silikony atd., ale naopak jsou bohaté na bylinné výtažky. A jak si rozumím s ručně vyráběným tuhým šamponem Maca, který vypadá jako oblázek?

 • náádherně voní
 • pění tak akorát
 • pečlivě vymyje z vlasů nečistoty i nadbytečný maz
 • snadno se vyplachuje
 • ubývá pomalu
 • nedráždí pokožku, nezpůsobuje svědění, lupy ani nadměrné maštění
 • vlasy po něm nekrepatí
 • dobře se rozčesávají (kondicionér jsem nepoužila)
 • jsou božsky hebké a lesklé
 • neplihnou
 • mají objem

Ještě přesné složení: sodium cocoyl isethionate, urtica dioica leaf water, sodium lauryl sulfoacetate, maca extract, hydragenated persea gratissima oil, panthenol, rosmarinus officinalis leaf oil, paeonia officinalis root powder, limonene, linalool

Za sebe říkám, že jsem nadšená. Tohle je první přírodní šampon, který mojí pokožce sedne a splňuje i mé další nároky. Takže těch 229 korun za 50 gramů ráda obětuji (ostatní tuhé šampony jsou pak za 189/50 g) a už ho nedám z ruky!

1 comment :

 1. vyzerá dobre, musím tiež už niečo vyskúšať od tejto značky :)

  ReplyDelete

Odkazy na vaše blogy v komentářích mi nevadí. Ale, prosím, nepište sem odkazy na své giveaway, žádosti o hlasy a podobně. / You can post links to your blogs. But, please, do not post any requests for votes, your giveaways and so on.