17/09/2016

Čím je člověk starší, ...

... tím je větší flegmouš. Nebo aspoň já to tak mám. Ještě nedávno bych se asi zbláznila, kdyby po mě někdo chtěl, abych trávila x hodin v lese s tím, že tam bude liják jako kráva. Teda takhle, lesy mi nevadí, vůbec. Naopak je už odmala miluju. Třeba na Šumavu, odkud pocházela moje babi, můžu jezdit pořád. A zrovna tady se odehrála jedna z těch příhod, kdy jsem si uvědomila, že jsem nejen těžký cynik milující ironii, ale že jsem zároveň vyspěla v totálního flegmouše. Máma si vždycky stěžovala, že můj táta je flegmatik. Už v dobách, kdy jsem tomu termínu prd rozuměla. Až na střední jsem při hodinách psychologie pochopila, že jsem asi tak do svých 16 byla spíše cholerik. V takové introvertnější verzi.

Jojo, pryč už jsou časy, kdy jsem byla introvertní tele a kdy mě užírala kdejaká kravina. Ale za poslední cca. dva roky se mi životem přehnalo tolik bouří, které jsem ustála, že už mě nic nerozhází. Život sám je totiž tou nejlepší školou života. A já si troufám tvrdit, že už z něj mám nějaký ten titul. Je ze mě teď cynický flegmatik. Pravda, ne každý to překousne. Ale moji kamarádi si to docela užívají. Mívala jsem pnutí, že se toho cynismu budu muset zbavit. Ale jedna kámoška mi povídala, že to teda ne, že má můj cynismus náhodou ráda. A když jsem se pak sešla zase z jinou kamarádkou, hned v úvodu našeho povídání v restauraci (nebo to možná bylo už cestou v autě) jsem plácla takovou ironickou poznámku, na což ona reagovala vřelým úsměvem a větou, že už se na mě moc těšila.

Dnes jsem třeba strávila čtyři hodiny v šumavském lese poblíž Modravy. Lilo jako z konve ... Ba ne, spíše chcalo jak kráva, to je mnohem výstižnější. Po těch pár hodinách jsme měli promočený i nepromokavý pohory. I ponča do náročných klimatických podmínek. Někteří měli chuť se vším praštit. A já ne. Už ne. Naopak jsem chytala lehké záchvaty smíchu. Takže si troufám tvrdit, že jsem flegmouš. Smích mě přešel až v momentě, kdy jsem na pokoji sundala boty a zjistila, že mám durch nejen kalhoty od kolen dolů, ale i ponožky. Což by se samo o sobě dalo přežít. Ale když jsme zjistily, že v pokoji je rozbitý kabel od radiátoru a že to asi neusuším, flegmatik ve mně na chvilku usnul. Ale pak jsem si řekla, že v nejhorším půjdu zítra v kalhotách od pyžama. Kalhoty jako kalhoty. Flegmatik na sebe hodí cokoliv ...

#kecykecy #tojstepotřebovalivědět

1 comment :

Odkazy na vaše blogy v komentářích mi nevadí. Ale, prosím, nepište sem odkazy na své giveaway, žádosti o hlasy a podobně. / You can post links to your blogs. But, please, do not post any requests for votes, your giveaways and so on.