28/07/2016

Jak jsme místo ztráty 50 korun získaly korun 15!

Občas se mi přihodí taková věc, totiž že vlezu do obchodního centra. Připravuju se na to většinou již několik dní dopředu. Rozuměj, nikterak nesestavuji vhodnou kombinaci oblečení a líčení, abych byla za krasotinku, to vůbec! Je mi upřímně ukradené, co si kdo myslí o tom, co mám na sobě nebo jak vypadám. Připravuju se na to psychicky. Abych vydržela „rout de shopping“ bez otravných slovních projevů, nervózního přešlapování a neustálým kontrolováním hodinek.
Víte, zase jsem si připomněla, jak umí být ti obchodníci fikaní. Dokážou mluvit o těch úžasných slevách tak, že když nejste dostatečně psychicky odolní, nedržíte se, a koupíte minimálně dvě věci, které jste nepotřebovali. Protože na ty dva zlevněné kusy byla ještě extra sleva. A to se vyplatí! Nemluvě o tom, že pak po příchodu domů procitnete z jakéhosi zhypnotizovaného stavu, krutě vystřízlivíte a dostanete pár facek nejen od své platební karty, ale dokonce i od skříně, která vám hlasitě dává najevo, že už opravdu nemá žádná další volná ramínka.
A víte, co se stane, když jste nejen nedostatečně psychicky odolní, ale navíc i silně ovlivnitelní? To si tak pořídíte 100korunovou slevu za 150 korun a ještě vám 50 zbyde … Bylo to totiž tak. Pani u pokladny v jednom nejmenovaném obchodě (ani nebudu uvádět město, protože tam existuje nějaká ta pravděpodobnost, že ho vypátráte) nám nabídla jejich super mega giga terra výhodnou kartičku (sakra, tu ale nenabízí všude, okruh se zužuje!), kterou prostě musíte vlastnit, pokud nejste úplný cvok! Má se to totiž tak, zpočátku vás nalákají na okamžitou 100korunovou slevu, kterou můžete využít ihned po upsání ďáb … totiž pardon, ihned po aktivací obchodníkem využít. A to zní dobře, že jo. My lidi slyšíme na každou takovou výhodnou nabídku.
Už jsme vypadaly, že se dáme zlákat. Když najednou pani povidá, že musíme zaplatit 150korunový poplatek. Počkat! Cože?! Aha!
No já nevím, ale dát někomu 150 korun a mít slevu 100 korun, to se rovná mínus 50 korun pro vaši peněženku. Nebo účet, že jo. A to jsou mi tedy divné počty. Do minusu já kvůli slevě netento… nepůjdu. A ani má kolegyně. Takže balíme kufry… teda malou igelitku (jejda, ty taky nemaj všude, okruh se zase zmenšil) a se ztrátou 249 korun mizíme s úsměvem pryč. Ba ne, vlastně odcházíme spíše bez ztráty 50 korun, které by propadly peklu … pardon, obchodníkovi, a vypravujeme se pořídit raději ananas. Necháváme tam za něj 34,90, jelikož na cedulce hlásají slevu ze 49,90. A protože vím, že tudleto cizokrajný ovoce běžně stojívá těch padesát korun, odcházím domů s úsměvem na rtech, jelikož vím, že jsme ušetřila korun patnáct. A můžu si pořídit třeba něco užitečného.

No comments :

Post a Comment

Odkazy na vaše blogy v komentářích mi nevadí. Ale, prosím, nepište sem odkazy na své giveaway, žádosti o hlasy a podobně. / You can post links to your blogs. But, please, do not post any requests for votes, your giveaways and so on.