30/04/2016

Zamávejte materiálu. A žijte pro skutečné hodnoty!

Dobře, nebudu si tu hrát na svatou ani blahořečenou. Jsem člověk, který žije v realitě. Jsou materiální věci, bez kterých si život představit nedovedu. Ale nechci se nechat ovládat hmotou. Chci ji jen využívat ku svému prospěchu. A to jen takovou hmotu, kterou opravdu nezbytně potřebuji. Teda, ne že bych si pořád kupovala jen věci, které jsou skutečně nutné. Taky si občas koupím veganský make-up, tričko jen proto, že se mi líbí, nebo svíčku nebo dekorativní polštářek. Ovšem všeho s mírou.

Nuže, dříve jsem bývala spíše materialista. Žila jsem více ve hmotě než kdesi v duchovním prostoru. Život jde ale dál a já zastávám názor, že bychom na sobě měli stále pracovat a vyvíjet se k lepší a vyzrálejší verzi sebe samých. A za ty poslední dva roky jsem ve vnímání materiálu dosti postoupila (tedy, alespoň v to doufám).

No a tak mi nejde na mysl, proč tolik lidí žije stále pro materiální věci. Pro něco, co nemá skutečnou hodnotu. Mnozí si to ani neuvědomují, ale za ty peníze, které prošustrují tím, že si pořizují nesmysly, by se dalo pořídit spoustu užitečnějšího. Se skutečnou hodnotou.

Ne, nechci si vydobýt nálepku „kritik módních a kosmetických blogů“. Jen se to nabízí jako dobrá ilustrace. Vážně nedokážu pochopit, že někdo může být blahem bez sebe, když dostane dvacet dalších různobarevných rtěnek, aby si je jen tak vyzkoušel, a záhy na ně napsal „nestranný“ názor. Ne, nezávidím. Taky mam rtěnku. Jednu. Vínovou. Ale vím, že ji skutečně využiju, při zvláštních příležitostech. A už vůbec nechápu, že někdo jen tak dostane luxusní kabelku jen proto, že má tzv. velkou sledovanost. Ne, nechtěla bych kabelku od Chanela. Protože ke štěstí mi stačí můj milovaný květovaný batoh.

Berte to prosím jako příklad. Neútočím tím na módní a kosmetické blogery. Jen raději žiju skutečnými hodnotami. Místo toho, abych ráno trávila hodinu v koupelně tím, že si budu načesávat vlasy (pomocí přípravků, jejichž jména neumím napsat), dělat složitý make-up (sestávajícího se z částí, které ani neumím pojmenovat), vymýšlet „super cool“ outfit a vychytávat ty nejlepší podmínky pro nafocení „randomu“, raději strávím čas u snídaně s rodinou. Ne, nemám potřebu si svou „úžo“ snídani fotit na instagram. Neláká mě chodit do stylových kaváren, abych se mohla pochlubit dopoledním „latéčkem“. Netoužím po tom, aby ostatní obdivovali „ňúin“ z mého šatníku (protože nové ponožky a obyčejné tričko stejně nikoho nezajímají). A pečlivě kolem sebe skládat odpolední svačinku ve společnosti módního časáku … na to stejně nemám čas. Musím totiž jako normální člověk taky někdy pracovat.

To byla jen taková metafora. nebo možná spíše metonymie. Chtěla jsem tím vším vlastně říct jen jedno. Žijte pro skutečné hodnoty. Užívejte si přítomnosti svých blízkých, aniž byste měli potřebu společné chvíle zachycovat na instagram. Vezměte si na sebe klidně vytahané staré tričko a „fádní“ džíny, pokud se v tom cítíte dobře. Namažte si obličej obyčejným kréme, pokud ho máte rádi. A klidně si doma v klídku uvařte meltu s bio mlékem. Každému může být jedno, že se celý den válíte doma v pyžamu, že se nemalujete, že nosíte „nevkusné“ oblečení, že pijete něco, co není dostatečně „kůl“. Žijte podle sebe. Kvůli sobě. Jedině tak budete skutečně šťastní. Ale na to si stejně musíte přijít sami …


P. S.: Ano, jsem kousavá. Asi jako každý (5krát podtržený) Štír. Už jsem taková. A nehodlám to měnit ;)

Bloglovin    |    Facebook    |    Instagram

No comments :

Post a Comment

Odkazy na vaše blogy v komentářích mi nevadí. Ale, prosím, nepište sem odkazy na své giveaway, žádosti o hlasy a podobně. / You can post links to your blogs. But, please, do not post any requests for votes, your giveaways and so on.