26/04/2015

Víkend na cestách, vol. 2

Pěkně zdravím,
jak jste si užili tento týden? Já si po dlouhých měsících udělala radost novou knihou od Elizabeth Gilbert a moc se těším, až se do ní začtu. Knihy jsou pro mě skvělým způsobem, jak se odreagovat od učení a všeho toho pražského shonu. Také jsme v týdnu s kamarádkou navštívily další pražskou kavárnu, kterou jsme ani jedna do té doby neznaly. Konkrétně Bio zahradu kousek od náměstí Míru. Osobně ale musím říct, že mě spíše zklamala. Za prvé neměli led na frappé, což bychom ještě přežily. Za druhé zdejší obsluha docela nestíhala. Za třetí - a to hlavně, jejich "belgická horká čokoláda" chutnala spíše jako průměrné kakao a v cafe latté bylo podle mě až moc mléka. Nuže, je to zkušenost. A určitě sem znovu nepůjdu. Na AnonymouS Coffee nebo La Bohéme Café prostě hned tak něco nemá :)

No a víkend jsem strávila tradičně doma s rodinou. Kromě courání a kecání s kamarádkou jsem neděli strávila opět v přírodě, konkrétně v Konstantinových Lázních a okolí. Pokud se do těchto míst někdy dostanete, určitě doporučuji navštívit Krasíkov, pod nímž je moc sympatická farma, kde se můžete spřátelit s místními kočkami, nakrmit kozy či jeleny a obdivovat koně. A rovnou tu můžete nakoupit v místním obchůdku nebo si dát odpolední kávičku :)


22/04/2015

Víkend na cestách, vol. 1

Ahoj, moji milí :)

Doufám, že si stejně jako já užíváte krásných dubnových dnů. Kdybych mohla, nedělala bych teď nic jiného, než se procházela/povalovala v pražských parcích či zahradách a popíjela ledovou kávu, v chladnějších dnech bych nepohrdla ani kvalitním latté či cappuccinem. Sice mám spoustu práce do školy i jiných věcí, které musím udělat, ale každý den si vyhradím alespoň chvilku na něco, co mi udělá radost. Ať už je to procházka na Vyšehrad, kafe s kamarádkou, nebo chvilka strávená s kvalitní knihou. V současné době jsem si oblíbila hlavně Osha. Vlastně poslední měsíce nečtu nic jiného než duchovně orientované knihy. Ale o tom zase až někdy příště :)

Nevím jak vás, ale mě s příchodem jara vždycky začnou prosebně volat turistické body, abych je řádně provětrala. A tak jsem předminulý víkend strávila nedaleko Karlových Varů, kde jsem byla navštívit kamarádku, která si sem na pár dní odskočila z Anglie. Tenhle víkend jsem pro změnu strávila na Šumavě, což je takové moje srdcové místo (mám odtud čtvrtinu genů), kam se vždy moc ráda vracím. Cestou zpátky jsme se ještě stavili ve Starém Plzenci nedaleko Plzně (což je pro změnu místo, odkud je má druhá babička), kde jsem také pořídila tyhle fotky. Možná to bude znít děsně fádně, až kýčovitě, ale já tak miluju kvetoucí stromy!