27/11/2015

Cestou za snem ...

Dobré odpoledne, 

nedávno jsem se trochu zamýšlela nad jednou záležitostí. A sice nad tím, jak rádi sníme a rozjímáme nad svými vzdušnými zámky. Vymýšlíme si kdeco, po čem toužíme. Ano, je krásné a správné mít sny. Ale pokud se nestanou i našimi cíli, za kterými skutečně chceme jít, nemají podle mě smysl.

Všímám si mezi lidmi toho, že v tomto ohledu trpí nedostatkem sebedůvěry. Mají v hlavě sny, které si neplní, protože jejich mozky napadá sto padesát důvodů, proč něco nejde. Tohle je hrozně velká chyba. Jsme jako lidé neustále vedeni k tomu, že máme žít realitou. A v té nudné šedé všední realitě přeci na sny místo není. Pořád nám někdo povídá, že to a to není možné. Že je to kravina. A proč bychom s něčím takovým vůbec měli začínat.

Osobně jsem byla vždy typem člověka, který kašle na konvence. Pro kterého svoboda, volnost a nezávislost mají své místo hned vedle zdraví a jiných důležitých hodnot. Vždycky jsem byla snílkem. Jen jsem dělala tu chybu, že jsem nedělala nic. Neměla jsem tu odvahu přijít a něco změnit jen proto, že chci. Před nedávnem jsem si ale řekla dost.


Ano, mám jeden bláznivý sen. Někteří lidé mě nechápou. Jiní se mě od toho zase snaží odrazovat. Já ale uvnitř svého srdce cítím, že přišel čas na změnu. Čas na to, začít si plnit sny. Jistě, velké výsledky neuvidím hned, je to běh na delší trať. Ale vzala jsem si k srdci tu skvělou radu, že žádný sen není nesplnitelný. A že když chceme něco velkého, je fajn si to rozložit do menších částí. Takže jsem začala postupně skládat puzzlíky do velkého obrázku. Je to úžasný pocit, když víte, že to jde. A víte, co je ještě fajn? Že nikdy nevíte, jak velký ten výsledný obrázek bude. 

A přesně o tom by podle mě měl být život. O práci na sobě samém. O neustálém růstu a vyvíjení se. O hledání nových cest. A také ... o plnění snů.

Mějte krásný víkend,
Vaše Z. A.

Bloglovin    |    Facebook    |    Instagram

2 comments :

  1. ...někdy i cesta může být cíl... a mnohdy má hlubší smysl než samotný cíl...Věrka

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ano, ano, s tím rozhodně souhlasím.

      Delete

Odkazy na vaše blogy v komentářích mi nevadí. Ale, prosím, nepište sem odkazy na své giveaway, žádosti o hlasy a podobně. / You can post links to your blogs. But, please, do not post any requests for votes, your giveaways and so on.