05/06/2015

Kam pro dobrou kávu, vol. 1: Praha - Fair& Bio Pražírna/Obchod

Zdroj: facebook Fair & bio Pražírny.
Přeji příjemné dopoledne,

protože mám tento týden plně nabitý, ale nechci vás ošidit, připravila jsem pro dnešek další kávový příspěvek. Tentokrát vás nebudu lákat do žádné kavárny, ale podělím se s vámi o tip, kde v Praze pořídit kvalitní chutnou kávu. 

Fair & bio Pražírna, která byla založena roku 2013, nabízí 100% férovou kávu. Funguje jako sociální podnik, který zaměstnává zdravotně postižené. Podporuje spravedlivé nastavění obchodu, a právě proto má jejich káva certifikaci Fairtrade. A protože jim zde záleží na naší krásné planetě, veškeré kávy nesou také certifikát bio.

Fair & bio Pražírna kávu praží v Kostelci nad Labem a vy si ji můžete koupit na několika místech v Praze, ale i v dalších městech. Seznam prodejních míst najdete zde. V Praze si můžete zaskočit do hlavní prodejny, kterou je Fair & bio Obchod v Karlíně, nebo můžete posedět nad šálkem voňavé kávy v Mlsné kavce, která je hned vedle. Já jsem tu několik měsíců pomáhala, takže vám můžu potvrdit, že je to moc príma místo, kde si můžete nakoupit jak férovou kávu, tak třeba čokoládu, čaje nebo rukodělné výrobky.


Zdroj: http://www.obchodfairbio.cz/sluzby/
A nyní něco o kávách, které Fair & bio Pražírna nabízí. Všechny z nich můžete zakoupit buď zrnkové, nebo mleté, a to v baleních po 95, 200, 500 nebo 1000 gramech. Pokud si kávu připravujete doma, pak jistě víte, že je ideální kupovat co nejmenší balení, které stihnete co nejdříve spotřebovat, protože káva rychle ztrácí své aroma, pohlcuje okolní pachy, vlhkost apod. No a úplně ideální je mlít si kávu doma, těsně před přípravou ...

Jinak vás předem "varuji", že jakmile balení téhle férové kávy jednou otevřete, provoní vám celou kuchyň :)


Jednotlivé kávy
1. Honduras Copan
Jde o arabiku zpracovanou promytou metodou (stejně jako všechny ostatní). Má lehce oříškové tóny. Je jemně kyselá s čokoládovým aromatem. Praží ji na střední stupeň a je vhodná jak pro přípravu espressa, tak i pro alternativní přípravu ve frech pressu.

2. Uganda Gumutindo
Tahle káva je vyvážená. Spojuje se v ní nádech čokolády či jasmínu a po rozvinutí v ní můžete cítit kakaové boby či mandle, ale i aroma sladkých květů. Je pražená na světlejší způsob a vhodná k alternativní přípravě (filtr, překapávač).

Zdroj: facebook Fair & bio Obchodu.

3. Nicaragua Jinotega
Další kávička, tentokrát s výraznější kyselostí, v sobě ukrývá tóny mandlí či rozinek. Má také lehce kouřové, ořechové aroma. Je nejtmavěji praženou kávou ze všech, které Fair & bio Obchod nabízí. Je proto díky své hořkosti vhodná pro přípravu silného espressa.

4. Guatemala Duro
A na závěr můj favorit. Sametově jemná Guatemala. Je pražená světle, a tudíž si zachovává lehce zemité tóny s nádechem oříšků (já osobně v ní troch cítím i čokoládové tóny, ale odborník opravdu nejsem). Je jemně nakyslá a málo hořká. Je vhodná do moka konvičky, překapávače nebo na filtr. Osobně ji připravuji v moka konvičce, protože tento způsob se mi jeví jako nejpohodlnější a má své nezaměnitelné kouzlo :) 


Adresa prodejny: Sokolovská 29, Praha 8 (kousek od stanice metra Florenc).
Otevírací doba: Od pondělí do pátku od 10:00 do 19:00.
Webovky
Facebook


Bloglovin    |    Facebook    |    Instagram

1 comment :

  1. Myslím, že pro spoustu lidí bude tento článek užitečný, jen mě teda bohužel kafe nechutá :(, vadí mi, že to potom pořád cítím v puse :(

    ReplyDelete

Odkazy na vaše blogy v komentářích mi nevadí. Ale, prosím, nepište sem odkazy na své giveaway, žádosti o hlasy a podobně. / You can post links to your blogs. But, please, do not post any requests for votes, your giveaways and so on.