03/09/2013

Balzámy na rty/Lip balms

   V dnešním článku bych vám ráda představila své dva oblíbence v péči o rty. Co si budete povídat, sehnat toho pravého pomocníka je někdy docela těžký úkol. Určitě nejsem jediná, které jeden balzám rty vysušoval, další připomínal spíše lepidlo a třetí zase zrovna dvakrát nevoněl.
   Vyzkoušela jsem už spoustu balzámů, jak levnějších z drogerie, tak dražších z lékárny. Z lékárenských mě docela mile překvapil Vichy Essentiel. Výdrž měl ale dost nízkou, takže jsem ho do článku ani nezařadila. Teď už ale k balzámům, které používám ráda a určitě bych je vám s čistým svědomím doporučila.


Prvním pánem na holení je balzám od značky Belea. Tenhle má vůni grepu, která je mimochodem na rtech velice příjemná. Struktura je taková ta klasická, jako u jeleního loje. Stojí tuším mezi 30-40 korunami, takže je opravdu levný. Rty s ním stačí přejet jen jednou a jsou v cukuletu krásně vláčné a hydratované. Výdrž je také docela slušná, většinou stačí, když ho přes den použiji dvakrát, a to dokonce i zimě.


Druhým je balzám od Alverde (dm drogerie), který má příchuť mandarinky a vanilky. Stál myslím kolem 70 korun, což je na přírodní kosmetiku dosti příjemná cena. Struktura je taková hrubší, jsou v něm cítit jemné krystalky. Mile mě překvapilo, že rty nejen vyživuje, ale dodá jim i jemný lesk. Výdrž je tedy o něco menší než u Baley, ale opět to není nijak tragické.


A pro srovnání struktury obou balzámů ještě jedna fotka. Moc to asi není vidět, ale Balea (vpravo)  je spíše víc "krémová". 

Máte zkušenost s těmito balzámy? A jaký je váš "pusinkový" favorit? :)

                                          Bloglovin    |    Facebook    |    Instagram