21/09/2013

Tipy na cvičení/exercise tips

Víte, já miluju tanec. Je pro mě jakousi drogou. Když jsem byla například dva týdny nemocná, měla jsem taneční absťák a poslední dny mi dělalo problém v klidu ležet. Jakmile déle než týden netančím/necvičím, propadnu depresi. Ano, je to tak, bohužel.
Na kurzy tance jsem začala chodit už jako malá holka ve školce, zpočátku to byly takové ty kurzy, kde se prostě děti jen tak "motají" do hudby. Postupně jsem si prošla různými styly (výrazovým tancem, modernou, tanečním aerobikem), až jsem zakotvila u orientu a tribalu. 
Ráda si ale zajdu i na nějaké cvičení, baví mě třeba pilates, port de bras i zumba (tady ale hodně záleží na konkrétní lektorce). Mojí láskou je také badminton.
Když si o víkendu mezi učením chci dát pauzu, cvičím většinou podle různých videí. A na ta bych se právě ráda zaměřila dnes. Vybrala jsem několik svých oblíbených, která vám vřele doporučuji.

Skvělá cvičení zaměřené především na tvarování zadečku.


Cviky na bříško. Upřímně, zpočátku je to docela vražedné.


Jillian: Body revolution (Phase 1). Tohle je jen ukázkové video, ale na youtube najdete jednotlivé díly všech fázi.

Dále jsou skvělá různá kardio cvičení, například od již zmíněné Jillian nebo od Boba Harpra. Bohužel jsem je nenašla na youtube, ale dají se stáhnout normálně na internetu.

Co vy a cvičení? Nějaké tipy?

                                          Bloglovin    |    Facebook    |    Instagram

03/09/2013

Balzámy na rty/Lip balms

   V dnešním článku bych vám ráda představila své dva oblíbence v péči o rty. Co si budete povídat, sehnat toho pravého pomocníka je někdy docela těžký úkol. Určitě nejsem jediná, které jeden balzám rty vysušoval, další připomínal spíše lepidlo a třetí zase zrovna dvakrát nevoněl.
   Vyzkoušela jsem už spoustu balzámů, jak levnějších z drogerie, tak dražších z lékárny. Z lékárenských mě docela mile překvapil Vichy Essentiel. Výdrž měl ale dost nízkou, takže jsem ho do článku ani nezařadila. Teď už ale k balzámům, které používám ráda a určitě bych je vám s čistým svědomím doporučila.


Prvním pánem na holení je balzám od značky Belea. Tenhle má vůni grepu, která je mimochodem na rtech velice příjemná. Struktura je taková ta klasická, jako u jeleního loje. Stojí tuším mezi 30-40 korunami, takže je opravdu levný. Rty s ním stačí přejet jen jednou a jsou v cukuletu krásně vláčné a hydratované. Výdrž je také docela slušná, většinou stačí, když ho přes den použiji dvakrát, a to dokonce i zimě.


Druhým je balzám od Alverde (dm drogerie), který má příchuť mandarinky a vanilky. Stál myslím kolem 70 korun, což je na přírodní kosmetiku dosti příjemná cena. Struktura je taková hrubší, jsou v něm cítit jemné krystalky. Mile mě překvapilo, že rty nejen vyživuje, ale dodá jim i jemný lesk. Výdrž je tedy o něco menší než u Baley, ale opět to není nijak tragické.


A pro srovnání struktury obou balzámů ještě jedna fotka. Moc to asi není vidět, ale Balea (vpravo)  je spíše víc "krémová". 

Máte zkušenost s těmito balzámy? A jaký je váš "pusinkový" favorit? :)

                                          Bloglovin    |    Facebook    |    Instagram