15/06/2013

Domácí hranolky z trouby

   Dnes si dáme trošku oddych od kosmetiky i módy a zabrousíme do kuchyně. Mám pro vás tip na levný a jednoduchý oběd (případně i večeři), který se hodí i na léto. Já sama jsem byla překvapená, jak dobře tohle jídlo ve finále chutnalo. A neříkám to proto, že jsem ho připravovala já ;).

Na 2 porce budete potřebovat:
-8 středních brambor
-olivový olej
-sůl

Na dip:
-půlku zakysané smetany
-sůl
-pepř
-jarní cibulku, pórek, cibuli atd.
-olivový olej
-šťávu z citronu
-jablečný či vinný ocet

Hotové hranolky.

Jak na to:
Brambory omyjte a oloupejte (pokud jsou nové, nemusíte loupat), poté je osušte a nakrájejte na tlustší hranolky. Poté je poklaďte na plech, ale nechejte mezi nimi mezery. Pokapejte olejem a posypte dle chuti solí. Nyní pečte asi 30-35 minut při 200 °C.

Dip připravíte ze zakysané smetany, kterou dochutíte olejem, octem, citronem solí a pepřem. Já jsem přidala i sladkou maďarskou papriku a bazalku. Na závěr přidejte najemno nakrájenou jarní cibulku, pórek a podobně. Pokud chcete přidat i cibuli, je vhodné ji krátce orestovat, aby změkla a zesládla.

Zelenina nesmí chybět! Vedle smetanový dip.


A na konec jen zbývá popřát vám dobrou chuť! :)

Já zase mizím zpět mezi české básníky a prozaiky, se kterými se připravuji na poslední zkoušku (hurá).

Máte také rádi domácí hranolky?

                                            Bloglovin    |    Facebook    |    Tumblr

09/06/2013

Tekutý zázrak - Švédské kapky

   Že jste o Švédských kapkách ještě neslyšeli? Velká chyba! A o co přesně jde? To se dozvíte níže.

   Švédské kapky jsou bylinné kapky, které jsou vyrobené z bylin podle tradiční receptury. Jejich hlavními účinnými látkami jsou hořčiny a silice, které mají blahý vliv na mnohé problémy. Jejich výhodou je také to, že neobsahují žádný cukr. Vyrábí je firma Riviera, která působí na trhu již od roku 1923.

   A na co všechno jsou tyhle zázračné kapičky dobré? Vnitřně pomáhají při potížích s trávením, s nechutenstvím, při nachlazení, kašli nebo na problémy s menstruací. Lečí také protivné záněty uší.
   Já jsem si pořídila 150ml balení, které mě stálo kolem 160 korun. Hlavním důvodem bylo akné, které mě stále trápí i v mých 21 letech. Do chemických peelingů, laseru ani hormonů se mi nechtělo, tak jsme se obrátila na přírodu.
   Kapky používám pravidelně už nějaké 2 měsíce. Používám je každý večer po odlíčení pleti. Vzhledem k tomu, že obsahují alkohol, tak to na obličeji trošku štípe, ale není to nic hrozného. Hlavní je, že kapky opravdu fungují! Dříve jsem trpěla na černé tečky, a teď už mám skoro všechny póry krásně čisté. Také se mi méně mastí pleť a nemám ji tolik citlivou. A dokonce jsem se zbavila takových těch otravných tukových (?) pupínků, kterých se mi nedařilo nijak zbavit.

   Takže když to shrnu, Švédské kapky vám mohu jen doporučit. Hodí se určitě do každé domácí lékárničky. Pokud chcete pomoc z přírody za pár korun, víte, po čem sáhnout :)

   Znáte Švédské kapky? Jak jste s nimi spokojení?

                                            Bloglovin    |    Facebook    |    Formspring