28/09/2012

Co mé vlasy milují

Dnes jsem poprvé ve škole a rovnou máme do čtvrt na devět večer. Článků teď bubu přidávat méně než v létě, možná jen jeden do týdne. Mám toho opravdu hodně - škola, články, tancování atd.A teď už s dnešnímu tématu. Mé vlasy jsou celkem husté a pevné, jen se jin trochu třepí konečky. A také mi strašně poletují dorůstající vlásky =D

Od přírody jsou takové vyblitě hnědé. Pravidelně  je barvím hennou. Míchám dohromady dva odstíny - hnědý (Khadi) a mahagonový (Henné Color). Občas použiji i zábal z bezbarvé henny a směsi bylinek (tymián atd.).


Vlasy si myji dvakrát až třikrát týdně, záleží na tom, jak moc se mi zrovna mastí. Rozhodně doporučuji vyhnout se mytí každý den, zbytečně to podráždí pokožku. Šamponů už jsem vyzkoušela celou řadu a nakonec mi nejlépe vyhovuje značka Garnier. Jemně voní a nevysuší vlasy. Teď se chystám testovat Baleu, takže časem bude i recenze.


Nechápu, jak jsem dříve mohla žít bez tekutých krystalů. Je to úžasná věc. Sice stojí kolem 200 korun, ale vydrží věčnost. Pomáhají zjemňovat suché a roztřepené konečky. Už jsem o nich kdysi psala i samostatný článek. Mně více vyhovují ty čiré, modré bych doporučila těm, kdo mají hodně suché vlasy.


A teď budu zase jen a jen chválit. Tangle teezer je jedním z nejlepších vynálezů kadeřníků a měl by snad dostat Nobelovu cenu. Rozčeše úplně všechny vlasy a hlavně vážně netahá, netrhá a vlasy jsou nádherně jemné a lesklé. Hřeben s širokými zuby používám po umytí na takové to rychlé rozčesání.

Žehličku od Remingtonu jsme plánovaly už dlouho a nemůžu si ji vynachválit! Vlasy skvěle vyžehlí už při 150 stupních a efekt vydrží i 3 dny. Navíc dělá čest svému jménu Shine therapy, protože po jejím použití jsou vlásky jako zrcadlo. A sprej od Baley na ochranu před teplem také skvěle plní svůj účel.  


A nakonec vitamíny. Zkoušela jsem jich hodně, ale Biosil je nejlepší. Stojí asi 65 korun a balení 60 tablet mi vydrží na 2 měsíce. Skvělý je i Pangamin, ale po něm jsem měla děsné chutě k jídlu =D
S Biosilem mi mnohem méně padají vlasy, skoro se netřepí a lépe rostou.


A bez kterých věci se neobejdete vy? Barvíte si vlasy?

                                               Bloglovin    |    Facebook    |    Formspring 

22/09/2012

Food photo story (2)

Borůvkový koláč a Melta s mlékem.

Domácí cheesecake s jahůdkami.

Smetanové brambory s brokolicí - jedno z mých nejoblíbenějších jídel.

Litý švestkový koláč s drobenkou.

                                             Bloglovin    |    Facebook    |    Formspring 

18/09/2012

Podvečerní focení - 16.9.2012                                                    Bloglovin    |    Facebook    |    Formspring 

04/09/2012

Deodorační krémy - Balea vs. Excipial
Pocení je sice naprosto přirozená věc, ale někdy může člověka nepěkně potrápit. Pokud máte problém s přílišným pocením podpaží, ruček nebo i nohou, čtěte dál =)Sice je léto už (téměř) u konce, ale myslím si, že deodorační krém je skvělá věc, kterou využijete hravě po celý rok. Vybrala jsem záměrně jeden levnější krém (Belea, 29 korun) a druhý dražší z lékárny (Excipial DeoForte, 149 korun) a porovnala je. Oba mají obsah 50 ml. 


Tak co, myslíte si, že vždy platí, že vyšší cena rovná se vyšší kvalita? Jestli ano, pak vás jistojistě vyvedu z omylu.Jako první jsem si pořídila krém Excipial DeoForte. Četla jsem na něj chválu, tak jsem se rozhodla mu dát šanci. Ale neskutečně mě zklamal. Sice má jemnou pudrovou vůni, ale tím jeho plusy končí. Po natření se strašně pomalu vstřebával a nakonec jsem se s ním potila ještě více než bez použití deodorantu! Jelikož jde o 7denní kúru snižující pocení, používala jsem ho pravidelně 7 dní, ale žádné výsledky se stále nedostavily.


O nějakou dobu později jsem objevila v DM drogerii Deodorační krém Balea pro citlivou pokožku. Obsahuje alantoin a výtažek z aloe vera. Má krásnou jemnou vůni, trochu do květinova (?) a skvěle se roztírá do pokožky. A hlavně opravdu funguje! Snižuje pocení a hlavně chrání před nepříjemným zápachem. Takže jenom doporučuji =)

Co vy a deodorační krémy? Máte s nimi zkušenost?


Bloglovin    |    Facebook    |    Formspring